Ευχές!

Χριστουγεννιάτικο Προαγωνιστικό Τουρνουά Βόλεϊ

Την Κυριακή 19.12.21, πραγματοποιήθηκε η Χριστουγεννιατικη αθλητική συνάντηση των προαγωνιστικων τμημάτων βόλεϊ της ομάδας μας!

Ευχόμαστε καλές γιορτές με υγεία σε όλους!

Χριστουγεννιατικη αθλητική συνάντηση Μπαντμιντον

Την Κυριακή 19.12.21, πραγματοποιήθηκε η Χριστουγεννιάτικη αθλητική συνάντηση Μπάντμιντον, όπου συγκεντωθηκαν κ τρόφιμα για το κοινωνικό παντοπωλείο του Δήμου Χανιων. Μικροί κ μεγάλοι έπαιξαν κ διασκέδασαν, ενώ έγιναν κ αγώνες γονείς – παιδιά!

Ευχόμαστε καλές γιορτές με υγεία σε όλους!

Αποτελέσματα Μικτού Τουρνουά Beach-Volley

Την Κυριακή 28.11.21 στην Χρυσή Ακτή πραγματοποιήθηκε το 2ο Μικτό Τουρνουά Beach-Volley για το έτος 2021 που διοργάνωσε ο ΑΠΣ Άνεμος Χανίων. Το τουρνουά διεξήχθη σε 2 κατηγορίες των 8 ομάδων.

Νικητές στην κατηγορία Golden αναδείχθηκαν οι Χαρά Τζολάκη / Φώτης Πασιούρας στη δεύτερη θέση οι Γεωργία Παπαδομανωλάκη / Γιάννης Χιρμπάκης και στην τρίτη θέση οι Νικολέτα Αναστασιάδη / Πέτρος Κοκκινάκης.

Στην κατηγορία Silver νικητές αναδείχθηκαν οι Δώρα Βαρσάκη / Θωμάς Γκαντζιος, στη δεύτερη θέση οι Αθηνά Ροβιθάκη / Δημήτρης Μητρογιάννης και στην τρίτη θέση οι Κατερίνα Σκαλιδάκη / Αλέξανδρος Καραγεωργόπουλος.

Επιτυχίες στο Πανελλήνιο Μπάντμιντον Κ13

Μεγάλη επιτυχία για τους μικρούς αθλητές του Ανέμου, καθώς κατέκτησαν δύο χάλκινα μετάλλια στο Πανελλήνιο μπάντμιντον. Συγκεκριμένα στην κατηγορία κοριτσιών κάτω των 13 ετών, την 3η θέση κατέκτησε η αθλήτρια Ανδρουλάκη Κατερίνα και στην ίδια κατηγορία στο μικτό η Ανδρουλάκη Κατερίνα με τον Κωνσταντίνο Κακαβελάκη.

Συγχαρητηρια στα παιδιά και την προπονητρια Αθηνά Τσακνή, ευχαριστούμε θερμά την ΑΝΕΚ Lines- Blue Star Ferries για την διευκόλυνση στις μετακινήσεις της ομάδα μας.

Αποτελέσματα A’ Περιφερειακού Πρωταθλήματος Badminton

Με επιτυχία και αρκετές συμμετοχές σε όλες τις ηλικίες, ολοκληρώθηκε η Α’ φάση του Περιφερειακού Πρωταθλήματος Badminton, στο κλειστό της Παλιάς Ηλεκτρικής το Σάββατο 23.10.21.

Αποτελέσματα 
2010-13 Αγόρια 

1ος Δημήτρης Καραθανάσης

2ος Σταύρος Πατηνιωτάκης

3ος Άγγελος Κουλαξουζίδης

4ος Νίκιος Ξύδης

5ος Γιώργος Παπακοσμόπουλος

6ος Μανούσος Μαραγκουδάκης

7ος Σπύρος Πατηνιωτάκης


2010-13 Κορίτσια 

1η Μαρίνα Βλοντάκη

2η Βένια Κακαβελάκη 


2014 αγόρια 

1ος Θοδωρής Θεοχαράκης

2ος Αδάμ Μούσα

2014 κορίτσια

1η Κέλλυ Λιονάκη


2008-09 αγόρια 

1ος Κωνσταντίνος Κακαβελάκης

2ος Ηλίας Θάνος 


2008-09
1η Στέλλα Παπαβασιλείου

2η Κατερίνα Ανδρουλάκη

3η Κυριακή Παπανδρέου

4η Μάρα Κουλαξουζίδου


2006-07 αγόρια 

1ος Ηλίας Δαμανάκης

2ος Γιάννης Παπαδάκης 

3ος Δανιήλ Κονταδάκης
2004-5

1ος Νικόλας Γεωργίου


Ανδρών 

1ος Μανώλης Δαράκης

2ος Γιώργος 

3ος Βασίλης Βιτωράκης 
Γυναίκες 

1η Βέτα Κουκουράκη

2η Βασιλική Λυραντζάκη

 3η Τόνια Κυριακουλάκη 

Προπονήτριες: Αθηνά Τσακνή και Ειρήνη Ηλιάκη


ΑΝΕΜΟΣ

Αθλητικός κ Πολιτιστικός Σύλλογος

Νεας Κυδωνίας, ΧανίωνΚάτω Γαλατάς,

73100τηλ 2821031963,

www.anemoshania.gr

Με μεγάλη επιτυχία και με ιδανικές καιρικές συνθήκες, ολοκληρώθηκαν οι αγώνες Chania Aquathlon (750 μ κολύμπι και 5000μ τρέξιμο) & Chania Swim 2021!

Ευχαριστούμε θερμά τους συνδιοργανωτές: Την Περιφέρεια Κρήτης Crete και την κα Κατερίνα Ζομπανάκη, τον Δήμο Χανίων τον αντιδήμαρχο κ Στέλιο Μιχαηλάκη.

Ιδιαίτερα ευχαριστούμε τους χορηγούς μας:

  • Τα super market ΣΥΝ.ΚΑ
  • Το κατάστημα αθλητικών ειδών Aquafit
  • Τα Γεράνι Αναψυκτικά
  • Το κατάστημα Virso leather by Vrontakis
  • Τα Μηχανήματα Ανταλλακτικά Χριστινάκης
  • Την ANEK LINES
  • Την Καντινα το πλωτό στη Χρυσή Ακτή
  • Τον φαρμακοποιό Μιχάλη Βεριγάκη

Ευχαριστούμε για την υποστήριξη την ΕΝΑΜΟΝΟΧ-Εθελοντική Ναυαγοσωστική Μονάδα Ναυτικού Ομίλου Χανίων

Για την πολύτιμη βοήθεια τους τους εθελοντές!

image.png

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές που συμμετείχαν και του χρόνου με υγεία!!!

Aquathlon (750 κολύμπι- 5.000μ τρέξιμο)
Γυναίκες 

1η Emily Meijard

2η Μαρία Καμισάκη 

3η Αγγελική Χαμτζίδου

image.png

Άνδρες κάτω των 40

1ος Τέρπανδρος Ζαχαρίου

2ος Κώστας Βροντάκης

3ος Παναγιώτης Ψεντέλης

image.png

Άνδρες άνω των 41 

1ος Καρβούνης Παναγιώτης

2ος Μανώλης Συντζανάκης

3ος Λευτέρης Λαμπαθάκης

image.png

Άνδρες άνω των 55

1ος Αντώνης Πολάκης

2ος Γιάννης Κτιστάκης

3ος Αντώνης Μαρκάκης

image.png

500κολύμπι
Κάτω των 40

1ος Γιώργος Σκουνάκης

2ος Γιώργος Φραγκιουδάκης
Άνω των 41 

1ος Εμμανουήλ Συτζανάκης

2ος Λευτέρης Φραγκουλάκης 

3ος Στέλιος Χιωτάκης

image.png

ΓυναίκεςΚάτω των 50

1η Γιώτα Κουνδουρου

2η Μποχερ Σουζάνα

3η Μποχερ Στεφανία

image.png

Ανω των 50

1η Ρένα Σαριδάκη

2η Ελένη Σκουμπάκη

3η Ειρήνη Ζωφάκη

image.png

1500κολύμπι 
Κάτω των 40

1ος Μανώλης Χιωτάκης

2ος Νίκος Βρουβάκης

3ος Γιάννης Νομικός

image.png

Άνω των 41 

1ος Μιχάλης Αρβανιτάκης

2ος Παναγιώτης Καρβούνης

3ος Παναγιώτης Πολύδωρος 

image.png

Γυναίκες 1η Κική Μαστρομανώλη2η Αγγελική Χαμτζίδου

image.png

αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Aquathlon

  1. 15.07 – 38.32 Τέρπανδρος Ζαχαρίου
  2. 32 16.19 – 43.27
  3. 17.26 – 45.00 Κώστας Βροντάκης – Για Δέσιμο
  4. 17.55 – 45.55 Παναγιώτης Ψεντέλης
  5. 17.03 – 46.27 Μαρία Καμισάκη – Alex Endurance Gang
  6. 18.55 – 46.27 Εμμανουήλ Ταμπακάκης – Aenaos/Alex Endurance Gang
  7. 18.06 – 48.39 Παναγιώτης Καρβούνης
  8. 19.43 – 49.52 Εμμανουήλ Συντανάκης – Ωρίωνας
  9. 17.55 – 50.15 Αγγελική Χαμτζίδου – Athens triathlon Team
  10. 16.10 – 53.10 Σισσυ Κλαπανάρα
  11. 20.31 – 54.24 Αντώνης Πολάκης – Ανεμος
  12. 21.30 – 55.16 Γιάννης Κτιστάκης – Ανεμος
  13. 25.21 – 57.36 Αντώνης Μαρκάκης
  14. 20.46 – 58.44 Ελευθέριος Λαμπαθάκης
  15. 27.13 – 1.04.30 Σταύρος Αλέξογλου – Σύλλογος Δρομέων Υγείας Κιλκίς

500m

  1. 10.37 Γιώργος Σκουνάκης – ΝΟ Χανίων
  2. 10.52 Γιάννης Φραγκιουδάκης
  3. 12.00 Εμμανουήλ Συντζανάκης – Ωρίωνας
  4. 12.29 Γιώτα Κούνδουρου
  5. 12.43 Λευτέρης Φραγκουλάκης
  6. 12.52 Μπόχερ Σουζάνα
  7. 13.53 Στέλιος Χιωτάκης
  8. 15.12 Ειρήνη Σαριδάκη – Ανεμος
  9. 15.48 Ελένη Σκουμπάκη
  10. 15.50 Ζωφάκη Ειρήνη
  11. 16.11 Στεφανία Μπόχερ

1500m

  1. 25.48 Μανώλης Χιωτάκης
  2. 27.20 Κική Μαστρομανώλη – ΝΟ Χανίων
  3. 31.06 Μιχάλης Αρβανιτάκης – Δελφίνια Ηρακλείου
  4. 32.59 Σισσυ Κλαπανάρα
  5. 37.46 Παναγιώτης Καρβούνης
  6. 38.10 Νικος Βρουβάκης
  7. 41.02 Παναγιώτης Πολύδωρος
  8. Γιάννης Νομικός

Α’ ΦΑΣΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΡΗΤΗΣ & ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ BADMINTON

Chania Atquathlon & Swimming

Είμαστε έτοιμοι για τον αγώνα της Κυριακής, ευχαριστουμε θερμά τους συνδιοργανωτές:

Περιφέρεια Κρήτης & Δήμο Χανίων

Ιδιαίτερα ευχαριστούμε τους χορηγούς μας:

ΣΥΝ.ΚΑ Super Markets

Aquafit

Γεράνι Αναψυκτικά

Virso leather by Vrontakis

Χριστινάκης Μηχανήματα Ανταλλακτικά

ANEK LINES Οfficial Fan Page

Τον φαρμακοποιό Verigakis Michael

Eυχαριστούμε για την υποστήριξη την ΕΝΑΜΟΝΟΧ-Εθελοντική Ναυαγοσωστική Μονάδα Ναυτικού Ομίλου Χανίων

ΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΦΟΡΜΑhttps://forms.gle/CgzQUvxnheCyeK2r9

Μετάλλια στο Πανελλήνιο Badminton για τον Δαράκη

Στην Αλεξανδρούπολη το Σάββατο 31/7 και την Κυριακή 1/8 ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης σε συνεργασία με την Ε.Ο.Φ.Σ.Α. και με την στήριξη του Δήμου Αλεξανδρούπολης πραγματοποιήσαν επιτυχώς το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Βετεράνων και το Όπεν Βετεράνων.

Ο αθλητής του ΑΠΣ Ανεμος Χανίων, Μανώλης Δαράκης συμμετείχε για 2η συνεχή χρονιά στα πρωταθλήματα και κατάφερε να διακριθεί σε όλες τις κατηγορίες που συμμετείχε. Στο Πανελλήνιο άνω των 35 κατέκτησε τη δεύτερη θέση στο μονό και στο διπλό την τρίτη θέση. Στο Open Seniors έχασε στον τελικό απο τον Άνθιμο Σαρουγιαννίδη και κατέκτησε τη 2η θέση, ενώ στο διπλό έπαιξε με τον Γεώριο Γιαλαμά και κατέκτησαν την 3η θέση.

  • Προγράμματα Ακαδημιών 2020-21

  • ΧΟΡΗΓΟΙ

  • enanekblue pano kato
  • grhgorhs logo new
  • shell
  • 4