Αγώνες Μπάντμιντον κ κοπή πιτας του τμήματος

Με πολλές συμμετοχές σε όλες τις κατηγορίες πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 20.2.22 η δεύτερη φάση του περιφερειακού πρωταθλήματος Κρήτης και το ανοιχτό τουρνουά μπαντμιντον όλων των ηλικιών. Επίσης, παρουσία του αντιδημάρχου κ Μιχαηλάκη πραγματοποιήθηκε η κοπή της ετήσιας πίτας του τμήματος αντιπτέρισης του Ανέμου!

274730845_533586081311507_4264108513392509850_n.jpg

Στα U11 συμμετείχαν οι Πατηνιωτακης Σπύρος, Μαραγκουδάκης Μανούσος, Παπαδάκης Στέλιος, παπακοσμοπουλος Γιώργος, Αδάμ Μουσά, Θοδωρής θεοχαρακος, κορίτσια Ηρώ Λιοδάκη, Βένια Κακαβελακη, Ελένη Καλεντακη  

274130251_1114010656079918_6120705242616987057_n.jpg

Στα U13 ο Μανώλης Αγγελάκης, στα U15 Κακαβελακης Κωνσταντίνος, Παπαβασιλείου Στέλλα, Ανδρουλάκη Κατερίνα, Παπανδρέου Κυριακή, κουλαξουζιδου Μάρα, Μαρίνα βλοντακη

Στα U17 Παπαδάκης Γιάννης, Τζανακάκης Αναστάσης, Δανιήλ Κονταδακης 

274241126_1594595330909572_4229433814442543827_n.jpg

Ανδρών/ Γυναικών συμμετείχαν οι Μανώλης Δαρακης, Γιώργος Ιακωβάκης, Βέτα Κουκουρακη, Άννα Μπαζαζο, Τόνια Κυριακουλακη, Ματίνα Στουπη

274345524_450434770168784_6260460881352861290_n.jpg

Τα αποτελέσματα στο Περιφερειακό

Κάτω των 11

  1. Πατηνιωτάκης Σπύρος
  2. Μαραγκουδάκης Μανούσος 
  3. Παπαδάκης Στέλιος 
  4. Παπακοσμόπουλος Γιώργος

Κάτω των 13

  1. Κουλαξουζίδης Αγγελος
  2. Καραθανάσης Δημήτρης
  3. Πατηνιωτάκης Σταύρος

Κάτω των 15

  1. Κακαβελάκης Κωνσταντίνος 

Κάτω των 15

  1. Παπαβασιλείου Στέλλα
  2. Ανδρουλάκη Κατερίνα
  3. Παπανδρέου Κυριακή 
  4. Κουλαξουζίδου Μάρα 

Κάτω των 17 

  1. Παπαδάκης Γιάννης 
  2. Τζανάκης Αναστάσης

Seniors

 Μανώλης Δαράκης 

Οι δύο τυχεροί που κέρδισαν τα φλουριά είναι ο Μανούσος Μαραγκουδάκης και ο Αδάμ Μούσα.

Advertisement

2η η Λεμοντζόγλου στον αγώνα «Ρετζακας Trail Run»

Την Κυριακή με μεγάλη επιτυχία διοργανώθηκε ο αγώνας ΡΕΤΖΑΚΑΣ TRAIL RUN AND HIKE. Ο αγώνας περιλαμβάνε διαδρομή 8 χιλιομέτρων αποτελούμενη από χωμάτινους αγροτικούς δρόμους, μονοπάτια και άσφαλτο κατά μήκος της οποίας και ο καταρράκτης “Ρέτζακας”, στην ημιορεινή περιοχή Πλοκαμιανών, Βάθης, Τζιτζιφιάς (Δ.Δ. Ιναχωρίου, Δήμου Κισάμου).

Η τριαθλήτρια Αμάντα Λεμοντζόγλου, καταφερε και κατέκτησε τη 2η θέση, στα 8km Trail RUN   με χρόνο 47:51.317 και η ίδια αναφέρει: 

«Η διοργάνωση του Ρέτζακα ήταν άψογη απ’ όλες τις πλευρές. Άρτια σήμανση, εθελοντισμός παντού και φιλικοί οι ίδιοι οι διοργανωτές και με αρκετό μεράκι! Το τερέν ήταν αρκετά βατό κι όμορφο με 300μ. θετικής υψομετρικής και 280 αρνητικής υψομετρικής αλλά με απαράμιλλη ομορφιά και με έναν καταρράκτη που ξεκουράζε πνευματικά. Αυτό που μας κέρδισε στο τέλος ήταν το πιλάφι! Συγχαρητήρια στις μαγείρισσες και στους μάγειρες! ! Ευχαριστώ τον άνεμο Χανίων για την ψυχολογική υποστήριξη και το ευχαριστο και μη ανταγωνιστικό πνεύμα που τον διακατέχει ,όπου με βοήθησε να επανέλθω και να διασκεδάζω αυτό που κάνω!

Επίσης, ευχαριστώ το άτομο που με συνόδευε στα Long run! Ευχαριστώ τον Θεό που με έχει υγιή και παρά τις πολλές υποχρεώσεις μου, κατάφερα και τελείωσα το μεταπτυχιακό!

Και του χρόνου με υγεία!!!»

Ευχές!

Χριστουγεννιάτικο Προαγωνιστικό Τουρνουά Βόλεϊ

Την Κυριακή 19.12.21, πραγματοποιήθηκε η Χριστουγεννιατικη αθλητική συνάντηση των προαγωνιστικων τμημάτων βόλεϊ της ομάδας μας!

Ευχόμαστε καλές γιορτές με υγεία σε όλους!

Χριστουγεννιατικη αθλητική συνάντηση Μπαντμιντον

Την Κυριακή 19.12.21, πραγματοποιήθηκε η Χριστουγεννιάτικη αθλητική συνάντηση Μπάντμιντον, όπου συγκεντωθηκαν κ τρόφιμα για το κοινωνικό παντοπωλείο του Δήμου Χανιων. Μικροί κ μεγάλοι έπαιξαν κ διασκέδασαν, ενώ έγιναν κ αγώνες γονείς – παιδιά!

Ευχόμαστε καλές γιορτές με υγεία σε όλους!

Αποτελέσματα Μικτού Τουρνουά Beach-Volley

Την Κυριακή 28.11.21 στην Χρυσή Ακτή πραγματοποιήθηκε το 2ο Μικτό Τουρνουά Beach-Volley για το έτος 2021 που διοργάνωσε ο ΑΠΣ Άνεμος Χανίων. Το τουρνουά διεξήχθη σε 2 κατηγορίες των 8 ομάδων.

Νικητές στην κατηγορία Golden αναδείχθηκαν οι Χαρά Τζολάκη / Φώτης Πασιούρας στη δεύτερη θέση οι Γεωργία Παπαδομανωλάκη / Γιάννης Χιρμπάκης και στην τρίτη θέση οι Νικολέτα Αναστασιάδη / Πέτρος Κοκκινάκης.

Στην κατηγορία Silver νικητές αναδείχθηκαν οι Δώρα Βαρσάκη / Θωμάς Γκαντζιος, στη δεύτερη θέση οι Αθηνά Ροβιθάκη / Δημήτρης Μητρογιάννης και στην τρίτη θέση οι Κατερίνα Σκαλιδάκη / Αλέξανδρος Καραγεωργόπουλος.

Επιτυχίες στο Πανελλήνιο Μπάντμιντον Κ13

Μεγάλη επιτυχία για τους μικρούς αθλητές του Ανέμου, καθώς κατέκτησαν δύο χάλκινα μετάλλια στο Πανελλήνιο μπάντμιντον. Συγκεκριμένα στην κατηγορία κοριτσιών κάτω των 13 ετών, την 3η θέση κατέκτησε η αθλήτρια Ανδρουλάκη Κατερίνα και στην ίδια κατηγορία στο μικτό η Ανδρουλάκη Κατερίνα με τον Κωνσταντίνο Κακαβελάκη.

Συγχαρητηρια στα παιδιά και την προπονητρια Αθηνά Τσακνή, ευχαριστούμε θερμά την ΑΝΕΚ Lines- Blue Star Ferries για την διευκόλυνση στις μετακινήσεις της ομάδα μας.

Αποτελέσματα A’ Περιφερειακού Πρωταθλήματος Badminton

Με επιτυχία και αρκετές συμμετοχές σε όλες τις ηλικίες, ολοκληρώθηκε η Α’ φάση του Περιφερειακού Πρωταθλήματος Badminton, στο κλειστό της Παλιάς Ηλεκτρικής το Σάββατο 23.10.21.

Αποτελέσματα 
2010-13 Αγόρια 

1ος Δημήτρης Καραθανάσης

2ος Σταύρος Πατηνιωτάκης

3ος Άγγελος Κουλαξουζίδης

4ος Νίκιος Ξύδης

5ος Γιώργος Παπακοσμόπουλος

6ος Μανούσος Μαραγκουδάκης

7ος Σπύρος Πατηνιωτάκης


2010-13 Κορίτσια 

1η Μαρίνα Βλοντάκη

2η Βένια Κακαβελάκη 


2014 αγόρια 

1ος Θοδωρής Θεοχαράκης

2ος Αδάμ Μούσα

2014 κορίτσια

1η Κέλλυ Λιονάκη


2008-09 αγόρια 

1ος Κωνσταντίνος Κακαβελάκης

2ος Ηλίας Θάνος 


2008-09
1η Στέλλα Παπαβασιλείου

2η Κατερίνα Ανδρουλάκη

3η Κυριακή Παπανδρέου

4η Μάρα Κουλαξουζίδου


2006-07 αγόρια 

1ος Ηλίας Δαμανάκης

2ος Γιάννης Παπαδάκης 

3ος Δανιήλ Κονταδάκης
2004-5

1ος Νικόλας Γεωργίου


Ανδρών 

1ος Μανώλης Δαράκης

2ος Γιώργος 

3ος Βασίλης Βιτωράκης 
Γυναίκες 

1η Βέτα Κουκουράκη

2η Βασιλική Λυραντζάκη

 3η Τόνια Κυριακουλάκη 

Προπονήτριες: Αθηνά Τσακνή και Ειρήνη Ηλιάκη


ΑΝΕΜΟΣ

Αθλητικός κ Πολιτιστικός Σύλλογος

Νεας Κυδωνίας, ΧανίωνΚάτω Γαλατάς,

73100τηλ 2821031963,

www.anemoshania.gr

Με επιτυχία ολοκληρώθηκαν το Aquathlon & Swim 2021

Με μεγάλη επιτυχία και με ιδανικές καιρικές συνθήκες, ολοκληρώθηκαν οι αγώνες Chania Aquathlon (750 μ κολύμπι και 5000μ τρέξιμο) & Chania Swim 2021!

Ευχαριστούμε θερμά τους συνδιοργανωτές: Την Περιφέρεια Κρήτης Crete και την κα Κατερίνα Ζομπανάκη, τον Δήμο Χανίων τον αντιδήμαρχο κ Στέλιο Μιχαηλάκη.

Ιδιαίτερα ευχαριστούμε τους χορηγούς μας:

  • Τα super market ΣΥΝ.ΚΑ
  • Το κατάστημα αθλητικών ειδών Aquafit
  • Τα Γεράνι Αναψυκτικά
  • Το κατάστημα Virso leather by Vrontakis
  • Τα Μηχανήματα Ανταλλακτικά Χριστινάκης
  • Την ANEK LINES
  • Την Καντινα το πλωτό στη Χρυσή Ακτή
  • Τον φαρμακοποιό Μιχάλη Βεριγάκη

Ευχαριστούμε για την υποστήριξη την ΕΝΑΜΟΝΟΧ-Εθελοντική Ναυαγοσωστική Μονάδα Ναυτικού Ομίλου Χανίων

Για την πολύτιμη βοήθεια τους τους εθελοντές!

image.png

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές που συμμετείχαν και του χρόνου με υγεία!!!

Aquathlon (750 κολύμπι- 5.000μ τρέξιμο)
Γυναίκες 

1η Emily Meijard

2η Μαρία Καμισάκη 

3η Αγγελική Χαμτζίδου

image.png

Άνδρες κάτω των 40

1ος Τέρπανδρος Ζαχαρίου

2ος Κώστας Βροντάκης

3ος Παναγιώτης Ψεντέλης

image.png

Άνδρες άνω των 41 

1ος Καρβούνης Παναγιώτης

2ος Μανώλης Συντζανάκης

3ος Λευτέρης Λαμπαθάκης

image.png

Άνδρες άνω των 55

1ος Αντώνης Πολάκης

2ος Γιάννης Κτιστάκης

3ος Αντώνης Μαρκάκης

image.png

500κολύμπι
Κάτω των 40

1ος Γιώργος Σκουνάκης

2ος Γιώργος Φραγκιουδάκης
Άνω των 41 

1ος Εμμανουήλ Συτζανάκης

2ος Λευτέρης Φραγκουλάκης 

3ος Στέλιος Χιωτάκης

image.png

ΓυναίκεςΚάτω των 50

1η Γιώτα Κουνδουρου

2η Μποχερ Σουζάνα

3η Μποχερ Στεφανία

image.png

Ανω των 50

1η Ρένα Σαριδάκη

2η Ελένη Σκουμπάκη

3η Ειρήνη Ζωφάκη

image.png

1500κολύμπι 
Κάτω των 40

1ος Μανώλης Χιωτάκης

2ος Νίκος Βρουβάκης

3ος Γιάννης Νομικός

image.png

Άνω των 41 

1ος Μιχάλης Αρβανιτάκης

2ος Παναγιώτης Καρβούνης

3ος Παναγιώτης Πολύδωρος 

image.png

Γυναίκες 1η Κική Μαστρομανώλη2η Αγγελική Χαμτζίδου

image.png

αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Aquathlon

  1. 15.07 – 38.32 Τέρπανδρος Ζαχαρίου
  2. 32 16.19 – 43.27
  3. 17.26 – 45.00 Κώστας Βροντάκης – Για Δέσιμο
  4. 17.55 – 45.55 Παναγιώτης Ψεντέλης
  5. 17.03 – 46.27 Μαρία Καμισάκη – Alex Endurance Gang
  6. 18.55 – 46.27 Εμμανουήλ Ταμπακάκης – Aenaos/Alex Endurance Gang
  7. 18.06 – 48.39 Παναγιώτης Καρβούνης
  8. 19.43 – 49.52 Εμμανουήλ Συντανάκης – Ωρίωνας
  9. 17.55 – 50.15 Αγγελική Χαμτζίδου – Athens triathlon Team
  10. 16.10 – 53.10 Σισσυ Κλαπανάρα
  11. 20.31 – 54.24 Αντώνης Πολάκης – Ανεμος
  12. 21.30 – 55.16 Γιάννης Κτιστάκης – Ανεμος
  13. 25.21 – 57.36 Αντώνης Μαρκάκης
  14. 20.46 – 58.44 Ελευθέριος Λαμπαθάκης
  15. 27.13 – 1.04.30 Σταύρος Αλέξογλου – Σύλλογος Δρομέων Υγείας Κιλκίς

500m

  1. 10.37 Γιώργος Σκουνάκης – ΝΟ Χανίων
  2. 10.52 Γιάννης Φραγκιουδάκης
  3. 12.00 Εμμανουήλ Συντζανάκης – Ωρίωνας
  4. 12.29 Γιώτα Κούνδουρου
  5. 12.43 Λευτέρης Φραγκουλάκης
  6. 12.52 Μπόχερ Σουζάνα
  7. 13.53 Στέλιος Χιωτάκης
  8. 15.12 Ειρήνη Σαριδάκη – Ανεμος
  9. 15.48 Ελένη Σκουμπάκη
  10. 15.50 Ζωφάκη Ειρήνη
  11. 16.11 Στεφανία Μπόχερ

1500m

  1. 25.48 Μανώλης Χιωτάκης
  2. 27.20 Κική Μαστρομανώλη – ΝΟ Χανίων
  3. 31.06 Μιχάλης Αρβανιτάκης – Δελφίνια Ηρακλείου
  4. 32.59 Σισσυ Κλαπανάρα
  5. 37.46 Παναγιώτης Καρβούνης
  6. 38.10 Νικος Βρουβάκης
  7. 41.02 Παναγιώτης Πολύδωρος
  8. Γιάννης Νομικός

Α’ ΦΑΣΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΡΗΤΗΣ & ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ BADMINTON

  • Προγράμματα Ακαδημιών 2022-23

  • ΧΟΡΗΓΟΙ

  • enanekblue pano kato
  • grhgorhs logo new
  • shell
  • 4